HİZMETLERİMİZ

Panel, izolasyon

construction1Amacımız kaliteli ve kalıcı ürünlerle, sektördeki en iyi hizmeti vermek, şirketimizin genel politikasını oluşturmaktadır. Bu anlayışın bir sonucu olarak, bugün projelerimizin kalitesi, malzemelerimizin dayanıklılığı ve doğallığı dünya standartlarına ulaşmıştır.

İZOLASYON

İzolasyon, herhangi bir yalıtım malzemesi ile ortamdan dışarı ya da dışarıdan ortama doğru gerçekleşen enerji akışının indirgenmesidir. Aslında izolasyonu yalıtım olarak da adlandırabiliriz. İzolasyon uygulamaları, ülkemizde batı ülkelerine göre daha geç başlamış bir uygulamadır. Son yıllarda Türkiye’de izolasyon uygulamaları her ne kadar gelişme göstermiş olsa da hala istenen düzeye ulaşmamıştır. Ancak küreselleşme ve gelişen teknolojinin de etkisi ile önümüzdeki yıllarda bu uygulamaların istenen düzeye ulaşacağı tahmin edilmektedir. Bu düşüncenin en temel nedeni ise yurt dışında üretilmekte olan izolasyon malzemelerinin eş zamanlı şekilde ülkemize de ulaşıyor olmasıdır.

İzolasyon malzemeleri yurt dışından ülkemize kısa sürede ulaşıyor olsa da ülkemizde bu malzemelerin üretimi de gün geçtikçe artış göstermektedir. Bunların yanı sıra malzemeler gün geçtikçe daha çeşitli ve kaliteli hale gelmektedir. Üstelik devletin de yalıtım uygulamalarına verdiği önemin her gün daha çok artması ve insanların da yalıtım konusunda daha bilinçli hale gelmesi, yalıtımın ülkemizde yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Aslında günümüzde izolasyon yerine yalıtım kelimesinin daha fazla kullanılıyor olması daha çok yalıtıma aşina olmamıza neden olmuştur ancak yalıtım ve izolasyon aslında aynı uygulamalardır. İzolasyon/yalıtım uygulamaları yapıların ısıtma ve soğutma giderlerini azaltabilirken aynı zamanda sera etkisi yapan gaz salınımlarını da en aza indirgemektedir.